Kategorie
Intencje mszalne

Intencje mszalne 01.05.2022

 PONIEDZIAŁEK– 2.5

7:00 – + Wiesława Świtonia – greg.
17:00 – + Zygmunta Sapieję
17:00 – + Krystynę Fabicką – greg.

WTOREK – 3.5

8:00 – + Wiesława Świtonia – greg.
9:45 – + Krystynę Fabicką – greg.
11:00 – w 14 rocz. śl. Małgorzaty i Karola
11:00 – o światło Ducha Św. dla Kasi Dworak na czas matur
12:15 – + Bolesława, Barbarę Łuszczyńskich, Antoniego Opalę
16:00 – + Leokadię, Mieczysława Fidor, Helenę, Bolesława Gardulskich

ŚRODA– 4.5

7:00 – + Wiesława Świtonia – greg.
17:00 – + Danutę w 3 rocz. śm., Katarzynę w 2 rocz. śm. Bansik
17:00 – + Krystynę Fabicką – greg.

CZWARTEK – 5.5

7:00 – + Krystynę Fabicką – greg.
7:00 – + Jolantę Grygiel
17:00 – + o powolania kapłańskie
17:00 – + Wiesława Świtonia – greg.

PIĄTEK – 6.5

7:00 – + Jana Długoszewskiego – od siostry Maliny z rodz.
7:00 – + Stanisława Pawlikowskiego, zm. z rodz. Pawlikowskich
17:00 – + Wiesława Świtonia – greg.
17:00 – + Krystynę Fabicką – greg.

SOBOTA – 7.5

7:00 – + wynagradzająca NSNMP
17:00 – + Krystynę Fabicką – greg.
17:00 – + Wiesława Świtonia – greg.

NIEDZIELA – 8.5

8:00 – + Krystynę Fabicką – greg.
9:45 – + Wiesława Świtonia – greg.
9:45 – + Genowefę w 3 rocz. śm., Leonarda, Romana Goszcz
11:00 – o Boże błog. dla Klary w 1 rocz. ur., Miłosza i Marcela
11:00 – w 13 rocz. ur. Bartosza, w 10 rocz. ur. Michała
12:15 – KŻR
12:15 – w 10 rocz. śl. Małgorzaty i Macieja
16:00 – + Bernarda Gierczaka

Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela  Wielkanocy 01.05.2022

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci kl. III przyjmą Uroczyście Pierwszą Komunię św.  Zapraszamy dzieci do przeżycia białego tygodnia. 

Plan Białego Tygodnia:

poniedziałek – dzieci dziękują i modlą się za rodziców i rodziców chrzestnych

wtorek – dzieci dziękują i modlą się za babcie i dziadków

środa – dzieci dziękują i modlą się za nauczycieli, wychowawców, katechetów

czwartek – dzieci dziękują za dar Eucharystii i modlą się za kapłanów, misjonarzy

piątek – dzieci dziękują za dar sakramentu pokuty i pojednania, rozdanie książeczek na I piątek miesiąca

sobota – pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej  dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 a w tygodniu również bezpośrednio po Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00                                   

Jutro wspomnienie św. Atanazego

we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski,  Głównej Patronki Polski. Msze św. jak w niedz.

w środę św. Floriana m, w piątek – Święto Apostołów Filipa i Jakuba;  w sobotę – Święto Św. Macieja Apostoła;                                  W tym tygodniu  wypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca; Nabożeństwa okolicznościowe jak zawsze: W czwartek modlitwa o powołania; w piątek czcimy NSP{J. Adoracja od godz. 16.00 ; Dzieci będące w stanie łaski uświecającej nie muszą iść do spowiedzi ale przeżywają wspólnie udział w modlitwie kościoła; w sobotę rano czcimy Niepokalane Serce NMP adoracja po Mszy św. porannej. 

Za tydzień  po Mszy św. o godz. 16.00  nabożeństwo uwielbienia z modlitwą uzdrowienia. Zapraszamy. 

Podziękowanie składamy za indywidualne ofiary – czynione przelewem i kopertowe czy też osobiście składane w zakrystii.

Numer konta parafialnego gdzie można wpłacać datki na bieżące wydatki Parafii i inwestycyjne:

39 1240 5006 1111 0010 5955 7279

 Bank Pekao S.A.  Parafia Rzymskokatolicka  p.w. Chrystusa Odkupiciela ul. Gimnazjalna 14; 26-200 Końskie

Kategorie
Intencje mszalne

Intencje mszalne 06.02.2022

7:00 – w 90 rocz. ur. Danuty
7:00 – + Janusza Długoszewskiego – greg.
17:00 – + Irenę Czerczak – od uczest. pog.
17:00 – + Krystynę Wiaderną – od uczest. pog.

PONIEDZIAŁEK– 7.2

7:00 – + Małgorzatę Walewską – od uczest. pog.
17:00 – + Janusza Długoszewskiego – greg.
17:30 – + Edwarda, Józefę Wydra, Edwarda Dratwę

WTOREK – 8.2

7:00 – w 90 rocz. ur. Danuty
7:00 – + Janusza Długoszewskiego – greg.
17:00 – + Irenę Czerczak – od uczest. pog.
17:00 – + Krystynę Wiaderną – od uczest. pog.

ŚRODA– 9.2

7:00 – + Jana Sosnowskiego – od uczest. pog.
17:00 – + Janusza Długoszewskiego – greg.
17:30 – + Mariannę Woźniak

CZWARTEK – 10.2

7:00 – + Janusza Długoszewskiego – greg.
17:00 – + Marię Garbacz
17:00 – + Joannę Swat – od uczest. pog.
17:30 – + Małgorzatę Walewską – od uczest. pog.

PIĄTEK – 11.2

7:00 – + Irenę Czerczak
17:00 – w int. chorych
17:00 – + Janusza Długoszewskiego – greg.

SOBOTA – 12.2

7:00 – + Janusza Długoszewskiego – greg.
17:00 – + Janinę, Władysława Skrzypczyńskich

NIEDZIELA – 13.2

8:00 – + Zenona w 2 rocz. śm., Helenę, Jana Lisów
9:45 – + Antoninę, Franciszka Zamachowskich, Henrykę, Zofię Władysława Słowińskich
11:00 – w 42 rocz. ur. Artura Narożnickiego, w 7 rocz. ur. Anastazji
12:15 – w rocz. ur. Marysi Lewandowskiej
16:00 – + Janusza Długoszewskiego – greg.

Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Zwykła – 6.02.2022

W dniach od 7.02 – 14.02 – Tydzień modlitw  w intencji Małżeństw.

W czwartek wspomnienie św. Scholastyki 

W piątek  obchodzimy Światowy Dzień chorego.   Msza św. w szpitalu o godz. 14.00. W Kościele Msza św. połączona z udzieleniem sakr chorych o godz. 7.00 rano i po południu o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę po południu Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Po Mszy Św. Adoracja i czas uwielbienia i modlitwy.  

 „Mały Gość Niedzielny” – dla dzieci.

Polecamy kolejny numer Gościa Niedzielnego a w nim przepisy babci na ból gardła,  na zatkany nos i katar, na kaszel i naturalne wspomagacze. Również o bohaterze jakim był Abp Joseph Rummel, który ekskomunikował katolików, którzy walczyli o utrzymanie segregacji rasowej i o koronkach z Koniakowa.

Jeszcze raz Dziękujemy z serca za wszystkie ofiary, które składacie z racji tegorocznej kolędy i wsparcia materialnego naszej parafii. 

Prosimy nowych parafian katolików o deklarację przynależności do Wspólnoty Kościoła;

Po Mszy św. można zakupić album o misjonarzu ks. Marcelim Prawicy. Ofiary są przeznaczone na Fundację im. Księdza Marcelego, która wspiera dzieła misyjne  w Zambii. Cena min. 40 zł. 

Kategorie
Intencje mszalne

Intencje mszalne 23.1.2022

Poniedziałek, 24 stycznia

7.00    + Krystynę Wiaderną – up

17.00  + Genowefę Łosiak, Helenę Gutowską greg

17.30 + Barbarę Kucharską – up

Wtorek, 25 stycznia

7.00    + Genowefę Łosiak, Helenę Gutowską greg 

17.00 imieninowa Ks. Pawła

17.00  + Eugeniusza Piwowarczyka  – up

Środa, 26 stycznia

7.00   + Irenę Czerczak – up

17.OO  + Genowefę Łosiak, Helenę Gutowską greg

17.30  + Małgorzatę Walewską up

Czwartek, 27 stycznia

7.00   + Genowefę Łosiak, Helenę Gutowską greg

17.00 za zmarłych czcicieli Najświętszej Krwi Chrystusa 

17.30 + Jana Sosnowskiego  – up

Piątek, 28 stycznia 

7.00 + Mirosława Kucharskiego – up

17.00 + Genowefę Łosiak, Helenę Gutowską greg

17.00 + Marię Grochala (od Rodziny)

Sobota, 29 stycznia

7.00  + Genowefę Łosiak, Helenę Gutowską greg

17.00   + + Mazurów Smołuchów

Niedziela, 30 stycznia

8.00  + Mariannę Józefa Leszka Wiesława Mastalerz, Helenę Zenona Henryka Staromłyńskich

9.45 + Genowefę Łosiak, Helenę Gutowską greg30

11. 00  w 6 r. urodzin Igora Dwojakowskiego, w r. urodzin Emila Milczarka

12.15  dziękczynna za łaski Boże otrzymane w rodzinie

16.00 + Mariannę Józefa Kaniów, Danutę Wiesława Karinę Korneckich