Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

07.02.2021 V Niedziela

Dzisiaj bezpośrednio po sumie  Nabożeństwo Eucharystyczne ispotkaniegrup modlitewnych. W środę wspomnienie Św. Scholastyki dz.
W czwartek 11 lutego – Światowy Dzień Chorego.  Wspominamy NMP z Lourdes,   W kaplicy szpitalnej Msza św. o godz. 14.00  w intencji wszystkich chorych oraz nabożeństwo za chorych. Zapraszamy na tę Eucharystię  również lekarzy, pielęgniarki i wszystkich Pracowników naszego Szpitala. W kościele Msza św. o godz. 17.00 połączona z udzieleniem sakramentu chorych . Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które doświadczają różnych słabości fizycznych , a szczególnie osoby starsze. Sakrament chorych może być udzielany  przynajmniej raz w roku osobom będącym w stanie łaski uświęcającej po 65 roku  życia; a w przewlekłej chorobie  raz na 3 miesiące. Osoby młodsze o ile chorują również mogą skorzystać i z wiarą przyjąć ten sakrament.

Za tydzień wypada 2 niedziela miesiąca; po południu po Mszy św. o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakr. i modlitwa z prośbą o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” m. innymi  Czym się różni rezygnacja   z uporczywej terapii od eutanazji; Dlaczego coraz więcej dzieci wymaga psychiatry dziecięcego, O podobieństwach między Polską a Chorwacją . 

Redakcja GN przygotowuje okolicznościowy 100 stronicowy numer poświęcony Św. Józefowi, zawierający wiele ciekawostek , o miejscu objawienia się św. Józefa we Francji w XVII wieku, o polskich miejscach kultu św. Józefa, modlitwy i nabożeństwa oraz świadectwa. Jeżeli, ktoś chce  otrzymać ten numer prosimy o zapisy w zakrystii. Cena tego numeru będzie wynosić 9 zł.                     

Wszystkim , którzy uczestniczyli w tegorocznej wizycie duszpasterskiej z całego serca dziękujemy. Dziękujemy również z serca za wszelkie ofiary składane osobiście lub przelewem na konto parafialne na potrzeby naszego kościoła. 

Jeżeli ktoś nie mógł być w wyznaczonym czasie dla siebie może zaprosić księdza osobiście w dowolnie uzgodnionym czasie.

Numer konta parafialnego: 39 1240 5006 1111 0010 5955 7279

Parafia Rzymskokatolicka Chrystusa Odkupiciela ul. Gimnazjalna 14; 26-200 Końskie