Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

15.08.2021 r Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Z okazji dzisiejszej Uroczystości błogosławimy bukiety ziół i kwiatów. (podczas każdej Mszy św.)

 Wypoczywającym na terenie naszej Parafii i okolicy życzymy fizycznego odpoczynku , duchowego umocnienia i pięknej pogody. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa nad wodą  i w podróży.  

W liturgii w tygodniu wspominamy:  We wtorek –św. Jacka prb,  W piątek – Św.Bernarda op,dK    W sobotę – Św. Piusa X p; 

Nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. popołudniową.                                                      

Możemy dostarczać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny  (popsute stare telewizory, radia, wiertarki, suszarki, itp. ( lodówek – nie przywozimy) . dostarczamy ten sprzęt przed Mszą św. popołudniową, lub po Mszy św. Bardzo prosimy by wnieść  przywieziony sprzęt do kaplicy. Więc nie podrzucamy tak jak nam wygodnie bo ktoś to musi póżniej schować. Zbiórka elekt rozłomu będzie  do dnia 20 sierpnia do godz. 12.00. (Zbiórka przy starej kaplicy)

Zaplanujmy oddanie takiego złomu dla organizacji, która odzyskując szlachetne metale wspiera misje Afrykańskie.

Polecamy dzisiejszy numer czasopisma  „Gość Niedzielny”.

Wiem, że wiele osób  podjęło  abstynencję i wstrzemięźliwości od spożywania napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu bardzo dziękujemy za ofiarę i to wyrzeczenie. Trwajcie . Niech patron trzeźwości wspiera z nieba!

W tygodniu ze  spowiedzi można skorzystać przed mszą świętą poranną i popołudniową. 

Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19.00 w pięknym kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Paradyżu  odbędzie się XV Koncert Organowy. Program koncertu na plakacie przy naszym  kościele.  

Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby naszej Parafii . m. inn. wpłynęły ofiary: z ul. Gimnazjalnej – 150 zł; z Niepodległości bl. 9 – 100 zł; z Krakowskiej bl.45 – 100zł;  Wszystkim z serca dziękujemy. Bóg zapłać.

Podajemy również numer konta parafialnego gdzie można wpłacać datki na bieżące wydatki Parafii i spłatę należności firmie brukarskiej za wykonane prace: 39 1240 5006 1111 0010 5955 7279

Parafia Rzymskokatolicka Chrystusa Odkupiciela ul. Gimnazjalna 14; 26-200 Końskie