Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

16.05.2021 r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Uroczysta Suma odpustowa dzisiaj  o godz. 12.15; Podczas adoracji  Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Procesja Uwielbienia Jezusa wokół kościoła, wierni  mogą pozostać na miejscach w ławkach. Nowenna do Ducha Św. w ciągu tygodnia 10 min przed Mszą św. popołudniową. Nabożeństwo majowe dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. popołudniowej ok. godz. 16.45. Serdecznie zapraszamy. Nabożeństwo majowe w ciągu tygodnia po Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00

W piątek Msza św. popołudniowa  będzie przesunięta na godz. 18.00. Ok. 15 min przed godz. 18.00 dotrze do nas obraz MB Świętorodzinnej  ze Studzianny. Rozpoczniemy 24 godzinne Jerycho Różańcowe Rodzin. Oprócz obrazu Matki Bożej podczas Jerycha Różańcowego towarzyszyć nam będą relikwie św. Joanny Beretty Molli, Włoszki, która poświęciła własne życie, ratując życie swej nienarodzonej córki, oraz świętych małżonków Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Jerycho Różańcowe Rodzin potrwa do soboty do godz.: 17.30. Wtedy pożegnamy Maryję – Patronkę naszych Rodzin. Msza św. na zakończenie Jerycha Różańcowego rozpocznie się w sobotę o godz.16.00 nowenną do Ducha Świętego. Po zakończeniu Jerycha Różańcowego Wspólnoty związane z Odnową Ducha Świętego zapraszają na adorację, która potrwa do godz. 21.00 Naszą propozycją jest zaproszenie Was wspólnie Rodzinnie jeśli to możliwe na godzinkę modlitwy Różańcowej. 

Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego, Serdecznie zapraszamy.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb  nasze parafianki: z ul. Piłsudskiego +Heleny Kulety; a w najbliższy wtorek o godz. 12.45 (w kościele Św. Anny) odbędzie się pogrzeb + Andrzeja Skalskiego z ul. Gimnazjalnej.

Polecamy  dzisiejszy numer  Gościa Niedzielnego – wewnątrz znajdziemy m.inn. Wspomnienia sprzed 40-tu lat z zamachu na Jana Pawła II; patron na czas niewiedzy –o Bł. Franciszku Marii od Krzyża Jordanie  i o Jędrku, który tworzy skrzypce i wiolonczele. 

Za tydzień po Mszach świętych wolontariusze Fundacji Pro- Prawo do Życia będą zbierać podpisy pod projektem „Stop Aborcji”. Celem projektu jest zapewnienie każdemu człowiekowi prawa do życia. Potrzebna jest zmiana prawa na takie które sprawi, że zabijanie dzieci nie może być bezkarne. Do złożenia ważnego podpisu potrzebny będzie numer PESEL.

Dziękujemy  wszystkim darczyńcom za indywidualne wpłaty na rzecz naszego kościoła.

Podajemy również numer konta parafialnego gdzie można wpłacać datki na bieżące wydatki Parafii i spłatę należności firmie brukarskiej za wykonane prace: 39 1240 5006 1111 0010 5955 7279

Parafia Rzymskokatolicka Chrystusa Odkupiciela ul. Gimnazjalna 14; 26-200 Końskie