Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

 17 lipca  2022 r.  – XVI Niedziela Zwykła

W piątek – Święto św. Marii Magdaleny; w sobotęświęto św. Brygidyz – Patronki Europy

W środę przed Mszą św. o godz. 17.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy 

Za tydzień – w niedzielę 24 lipca po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mech. Zapraszamy wszystkich kierowców do wspólnej modlitwy; za wstawiennictwem św. Krzysztofa będziemy prosili o mądrość i łaskę bezpiecznego korzystania z aut, motocykli, skuterów rowerów, hulajnóg.

 Również w przyszłą niedzielę (24 lipca) o godz. 17.00 przy ul Gimnazjalnej ,na terenie posesji p. Ewy i Jana (jest to ostatnia posesja po lewej stronie ) zostanie poświęcony krzyż, który jest pamiątką dzieła odkupienia, a  napis: „ Tylko pod tym Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem”  nawiązuje do naszej chrześcijańskiej tożsamości. Gospodarze zapraszają na krótką wspólną modlitwę poświęcenia.

Wszystkim, którzy przeżywają czas urlopów na terenie naszej parafii czy są tu by modlić się z nami szczególnie pozdrawiamy i życzymy dobrego wypoczynku.

W  dzisiejszym numerze  „Gościa Niedzielnego” m.in.: o tym skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00

Polecamy również czasopismo: „Apostolstwo chorych”.

 Na potrzeby naszej Parafii wpłynęły ofiary z ul. Niepodległości – 200 zł; z Gimnazjalnej – 100 zł; z  Piłsudskiego– 100 zł;  z Krakowskiej – 150; z Kornicy – 20 zł;  z kard. Wyszyńskiego -120 zł; Wszystkim darczyńcom składamy:  Bóg zapłać.

Podajemy również numer konta parafialnego gdzie można wpłacać datki na bieżące wydatki Parafii i spłatę zadłużenia za wykonane w tym roku prace brukarskie

39 1240 5006 1111 0010 5955 7279

Bank Pekao S.A. Parafia Rzymskokatolicka  p.w. Chrystusa Odkupiciela, ul. Gimnazjalna 14; 26-200 Końskie.