Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

20.12.2020 IV Niedziela Adwentu

Kochani dzisiejsza IV Niedz. Adwentu uświadamia nam, że Święta Bożego Narodzenia są blisko. Roraty w poniedziałek, we wtorek, w środę o godz.: 17.00  a ostatnia Msza Roratnia   w czwartek o godz. 7.00 rano. W te dni uprzedzające Święta pół godziny przed każdą Mszą św. możliwość spowiedzi. O północy z czwartku na piątek Pasterka, Ofiary z Pasterki są przeznaczone na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.

Po południu zachowujemy tradycję wieczerzy wigilijnej. Niech będzie to czas spędzony w gronie Rodziny i bliskich. Zaśpiewajmy kolędę, przeczytajmy fragment Ew.  Łk. 2 o Narodzeniu Pana Jezusa i złóżmy sobie życzenia; Nasze serca napełnijmy  przebaczeniem, życzliwością i miłością.  Prosimy o abstynencję od alkoholu tego wieczoru.

O północy w Noc Bożego Narodzenia odprawimy tradycyjną Pasterkę.  Zapraszamy na to uroczyste Powitanie Nowonarodzonego Jezusa. Ofiary z pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

W dzień Bożego Narodzenia 25 grudnia i w święto Św. Szczepana 26 grudnia godziny Mszy św. jak zawsze w niedzielę i święta.  W sobotę 26 grudnia- w dzień św. Szczepana – poświęcenie owsa o godz. 9.45. W Niedzielę  27 grudnia  Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa;. 28 grudnia Świętych Młodzianków Męczenników.

We wtorek  o godz. 11.00 w Kościele św. Anny odbędzie się pogrzeb naszego parafianina + Kazimierza Kubiszewskiego z ul. 3 Maja bl.3;   a o godz. 13.15 w naszym kościele  pogrzeb + Stanisława Kucharskiego z Proćwina.

W Dzisiejszym numerze „ Gościa Niedzielnego” (w cenie gazety 6 zł): Piękna Karta Świąteczna z modlitwą na Wigilię w cenie -6 zł;  Mały Gość Niedzielny dla Dzieci – w cenie 5 zł zawiera  szopkę do samodzielnego sklejenia. Numer Świąteczny GN ukaże się we wtorek.

Dziękuję  osobom, które przekazywały opłatki do rodzin naszej Parafii.  Za ten trud składam Bóg zapłać. Jeżeli ktoś chciałby otrzymać opłatek zapraszamy serdecznie do zakrystii. Mamy również opłatki bezglutenowe. Ofiary, które przekazujecie przy okazji przyjęcia opłatka są przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła w okresie zimowym; Wszystkim, którzy przekazali już ofiary , czynią to osobiście czy przelewem z seca dziękujemy; Ponieważ każdą ofiarę wpisujemy do „kartoteki rodziny” prosimy o dokładne podawanie Imienia , Nazwiska i adresu; Kilka ofiar nie zostało zaksięgowanych ze względu na brak dokładnej informacji.

Ofiar indywidualnych z racji opłatka było wiele ( samych przelewów było 38 na kwotę: 2440zł ) Wszystkim z serca Dziękujemy.

W środę podczas Mszy św. o godz. 17.00 Harcerze przyniosą do naszego kościoła Światło Betlejemskie. 

Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Końskich przypomina o zagrożeniach podczas okresu grzewczego. Cały dokument jest wywieszony w gablocie  i udostępniony na stronie internetowej. Również prosimy Was o szczególe zachowanie bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy dogrzewanie  jest  w starych kaflowych piecach i piecykach.