Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

25.07.2021 r. XVII Niedziela Zwykła

I Światowy Dzień Dziadków  i Osób Starszych – Również modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów.

Wszystkim Dziadkom i Seniorom, życzymy pogody ducha na każdy dzień życia. Niech Jezus Was prowadzi na pięknej  drodze życia Rodzinnego a tych którzy zostali sami niech napełnia poczuciem spełnienia i Miłości Oblubieńczej.

Dzisiaj również jest Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i  nawałnicach w Europie. Po każdej Mszy św. są zbierane fundusze do puszek, które trafią do poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.

Przywołując dzisiaj patrona dnia kierowców Św. Krzysztofa prosimy o mądrość i rozwagę w posługiwaniu się pojazdami. 

Wypoczywającym na terenie naszej Parafii i okolicy życzymy fizycznego odpoczynku , duchowego umocnienia i pięknej pogody. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa nad wodą i w podróży.  

Jutro wspomnienie Św. Joachima i Anny Rodziców NMP.  Nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. popołudniową. W czwartek – wspomnienie św. Marii Marty;  W sobotę- Św. Ignacego z Loyoli; 

W sierpniu będą  ogłoszone dni zbierania elektro-śmieci. Zaplanujmy oddanie takiego złomu dla organizacji, która odzyskując szlachetne metale wspiera misje Afrykańskie. 

Polecamy dzisiejszy numer czasopisma  „Gość Niedzielny”. W gazecie m.inn. o Świętych Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa; o klasztorze klarysek w Starym Sączu, 

P. Marek  i jego bliscy dziękują  za wsparcie materialne, jakie otrzymał od naszej Parafii w kwocie 1650 zł. Już w poniedziałek te pieniądze dotarły i mogliśmy pomóc. Wielka sprawa i pomoc dla niego! Bóg zapłać! 

Tradycyjnie w sierpniu zachęcamy do podjęcia abstynencji i wstrzemięźliwości od spożywania napojów alkoholowych.

Jeszcze raz zachęcamy ludzi młodych do wzięcia udziału w pielgrzymce do Medjugorie na doroczny Festiwal Młodych. Informacje na plakacie przy kościele.  Tel.  +48 697545994

Osoby, które chciałyby pielgrzymować na Jasną Górę (namioty)  mogą zapisywać się w kancelarii parafii św. Mikołaja od 2 sierpnia. 

Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby naszej Parafii . m. inn. z Bębnowa – 100 zł;  ul. Zachodniej– 200 zł; z Piłsudskiego 500 zł, 300; z ul. Krakowskiej -100 zł; z Proćwina Zul. Koneckiej = 200 zł. z Kornicy 20 zł. Wszystkim z serca dziękujemy. Bóg zapłać.

Podajemy również numer konta parafialnego gdzie można wpłacać datki na bieżące wydatki Parafii i spłatę należności firmie brukarskiej za wykonane prace: 39 1240 5006 1111 0010 5955 7279

Parafia Rzymskokatolicka Chrystusa Odkupiciela ul. Gimnazjalna 14; 26-200 Końskie