Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

29.03.2020

V Niedziela Wielkiego Postu

W związku z nadzwyczajną sytuacją w kraju i w świecie stosujemy się do wytycznych, które nas obowiązują i Msze św. Odprawiamy tylko dla wiernych do 5 osób.

W miniony czwartek i piątek Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie pobłogosławił nasz kraj wzdłuż granic z lotu samolotem w tym duchu również wiary i jedności modlitewnej dzisiaj po Mszy św. popołudniowej Nabożeństwo Gorzkich Żali bez kazania pasyjnego a po godz. 17.00 my kapłani przejdziemy z Najświętszym Sakramentem wśród mieszkańców naszych wiosek . Chcemy w ten konkretny sposób zaufać także Bogu, że w Jego ręce powierzamy wszystkie nasze sprawy, że ufamy i będziemy prosić o ducha męstwa abyśmy się nie lękali; Niech Jezus przymnoży nam wiary bo wciąż za mało ufamy. Nie dołączamy w żaden sposób do idących kapłanów a niech jednoczy nas modlitwa różańcowa w tym czasie. Dziś przejdziemy przez Jeżów, Gracuch , Proćwin, Nałęczów (głównymi ulicami); Za tydzień , również po Mszy popołudniowej Przejdziemy z Najświętszym Sakramentem przez naszą parafię na terenie miasta Końskie.

Wszelkie Informacje przekazujemy na stronie internetowej Parafii. Tam znajdziemy również ogłoszenia i będą podawane wszelkie komunikaty parafialne.

W tym tygodniu wypadają I piątek, I czwartek i I sobota miesiąca.

Ze względu, że nie będą organizowane rekolekcje w parafiach zachęcamy do wysłuchania rekolekcji w TV, radio lub w Internecie.
Droga Krzyżowa dla Dorosłych w piątek o godz. 7.30 i 17.30.
Za tydzień Niedziela Palmowa. Procesji nie będzie a dla osób które będą poświęcimy palmy.

Prosimy Rodziców o rozważenie Drogi Krzyżowej z Dziećmi w domu.

Codziennie o 20.30 w kościele modlitwa Różańcowa. Zachęcamy w tym czasie do odmawiania Różańca w rodzinach w intencji ustania pandemii.

Zachęcamy do korzystania już teraz ze spowiedzi wielkanocnej, gdyż nie będzie wyznaczonego dnia spowiedzi. Obowiązek spowiedzi wielkanocnej katolik ma wypełnić do Uroczystości Najświętszej Trójcy czyli 7 czerwca br.

Dziękujemy darczyńcom. Dziękuję p. Andrzejowi Kozińskiemu z ul. Piłsudskiego, który ofiarował 2 dni fachowej pracy, p. Mieczysławowi Serek z ul. Pułaskiego, p. Bogdanowi Ciaś z ul. Piłsudskiego. Krzysztofowi Pilarzowi z ul. Gimnazjalnej.
W czasie Wielkiego postu mamy możliwość złożenia jałmużny do puszki św. Antoniego a także ofiarę na kwiaty do Bożego grobu – puszka jest umieszczona przy wyjściu z kościoła.
Kontynuowane są prace związane z wykonaniem wjazdu na teren naszego kościoła i przy kościele od strony zakrystii.
Ofiary na tacę i ofiary indywidualne wspierające te prace można przekazywać na konto parafii: Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Odkupiciela
ul. Gimnazjalna, 26-200 Końskie
39 1240 5006 1111 0010 5955 7279
Bank Pekao S.A.