Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Palmowa 5.04.2020 r.

Dzisiejszej niedzieli na pamiątkę Uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy święcimy palmy.

  • Modlitwa poświęcenia palm w Rodzinach:: ‘Głowa’ domu kropiąc wodą święconą palmę mówi: Błogosławię cię, w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego i ustawia ją na widocznym miejscu
  • Jedna osoba na głos czyta opis wjazdu Jezusa do Jerozolimy z Pisma Świętego: Ewangelia św. Mateusza: 21,1-17
  • Włączamy się przez Media w uczestnictwo Mszy Świętej i przez całe Triduum Paschalne przyjmujemy Komunie duchowo (modlitwa poniżej). Pamiętamy, by po przyjęciu Komunii duchowo zachować kilka minut ciszy i dziękczynienia za to, że Jezus zamieszkał w naszym sercu.

26 i 27 marca br. odbył się tzw. Niebiański Lot – Kapłan Jezusem Eucharystycznym pobłogosławił nasz kraj wzdłuż granic z lotu samolotem. W tym duchu wiary i jedności modlitewnej w minioną niedzielę my księża z naszej parafii przeszliśmy przez wioski i błogosławiliśmy naszych Parafian, domy i gospodarstwa. W dniu dzisiejszym chcemy kontynuować to Boże błogosławieństwo.
Ok. godz. 14.00 przejdziemy ul. Kielecką (od końca); następnie -ul. Piłsudskiego (od ul. Kazanowskiej) – Zachodnią – Spacerową.
Ok. godz. 17:15 (po Gorzkich Żalach) ul. Wjazdowa, – Puławskiego, Kołłątaja – Niepodległości – 3 Maja, – Kazanowska – Krakowska – Polna – osiedle PCK (od początku ul. Mickiewicza) – Gimnazjalna (od Modliszewic). Chcemy w ten konkretny sposób zaufać także Bogu, że w Jego ręce powierzamy wszystkie nasze sprawy, że ufamy i będziemy prosić o ducha męstwa abyśmy się nie lękali; Będziemy prosili by Jezus wylał swoje błogosławieństwo i oddalił od nas, od naszych Parafian , od naszego miasta, ojczyzny i świata pandemię, która odbiera ludzkie zdrowie i życie. Niech Jezus przymnoży nam wiary bo wciąż za mało ufamy. Nie dołączamy w żaden sposób do idących kapłanów a niech jednoczy nas w tym czasie śpiew suplikacji, modlitwa różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W najbliższe dni poniedziałek, we wtorek i w środę okazja do indywidualnej spowiedzi przed i po Mszy św. porannej i wieczornej.

Codziennie do środy o 20.30 w kościele modlitwa Różańcowa. Zachęcamy w tym czasie do odmawiania Różańca w rodzinach w intencji ustania pandemii.

W Wielki Czwartek początek Liturgii o godz. 18.00

W Wielki Piątek : Droga krzyżowa o godz. 17.15 Liturgia Adoracji Krzyża o godz. 18.00

W Wielką sobotę poświęcenie pokarmów w Rodzinach (tekst poniżej) Początek Liturgii o godz.: 20.00

Niedziela Zmartwychwstania Rezurekcja o godz. 6.00 (bez procesji) Pozostałe Msze św. jak w niedzielę i święta

Dziękujemy darczyńcom. Z ul. Pułaskiego – 100 zł, z Niepodległości bl. 11 -200 zł, bl. 17 – 100zł, z Gimnazjalnej – 100 zł, z Proćwina z ul. Koneckiej – 100zł.

Dziękuję p. Krzysztofowi Krzysztofikowi z ul. Spacerowej za bezpłatny transport kamienia i wszelką życzliwość.

Dziękuję rodzinie państwa Bednarczyk z hurtowni ogrodniczej „Toscana” za kwiaty z donicą przy krzyżu misyjnym i troskę o krzyż przy rondzie.

W czasie Wielkiego postu mamy możliwość złożenia jałmużny do puszki św. Antoniego a także ofiarę na kwiaty do Bożego grobu – puszka jest umieszczona przy wyjściu z kościoła.

Zostały ukończone prace przy wjeździe od ul. Gimnazjalnej i od strony zakrystii naszego kościoła. Sytuacja z pandemią zaskoczyła wszystkich i nie przewidzieliśmy, że staniemy przed problemem wypłacenia należności za wykonane prace. Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji także w Rodzinachh dlatego prosimy o całkowicie dobrowolne osobiste datki

W ramach ofiary na tacę i ofiar indywidualnych wspierających te prace można przekazywać na konto parafii:
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Odkupiciela ul. Gimnazjalna, 26-200 Końskie
39 1240 5006 1111 0010 5955 7279
Bank Pekao S.A.