Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Wszystkim Wam: Drogim Parafianom, waszym krewnym i bliskim, wszystkim Sympatykom naszej parafii i Gościom; nade wszystko ludziom chorym i cierpiącym, a także samotnym i wszystkim, do których dotrzecie z życzliwym słowem…. składamy Najlepsze Życzenia.: Życzymy Wam Tego doświadczenia spotkania w radości ze Zmartwychwstałym Jezusem, który pokonuje w nas i z nami wszelkie zło. Niech Zwycięża w Waszych sercach miłość i dobro; pokój i zgoda; Każdy dzień niech wnosi w Wasze życie dużo nadziei i ufności i byście nigdy nie stracili tych darów. Wesołego Alleluja!

W najbliższy piątek – w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Nowenna przed Uroczystością do Miłosierdzia Bożego z Koronką do Bożego Miłosierdzia dzisiaj i jutro zostaną odmówione o godz. 15.40 Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg. programu niedzielnego. W tygodniu codziennie nowenna do Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy, że aż do ustania pandemii jest dyspensa od uczestniczenia we Mszach św. niedzielnych i świątecznych. (Osoba wierząca ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. przez media i może przyjąć duchową Komunia św. Przychodząc do kościoła liczmy się, że możemy nie wejść do kościoła gdy zostanie przekroczona liczba osób ponad 5.

Za przygotowanie ceremonii podczas Triduum Paschy składam serdeczne podziękowania; księżom wikariuszom: ks. Pawłowi i ks. Radkowi. Dziękuję Służbie Liturgicznej, szafarzom, ministrantom, akolitom, lektorom i kantorom; p. Józefowi, p. Mateuszowi i p. Monice ; Szczególnie dziękujemy za dekorację Niedzieli Palmowej, Wlk. Piątku, Bożego Grobu – p. Iwonie Gregiel, Dariuszowi Gliszczyńskiemu i paniom ze Studia florystycznego przy ul. Pocztowej.

Dziękujemy Darczyńcom ostatniego tygodnia: z ul. Gimnazjalnej – 200 zł, 100 zł; -100 zł , -120zł; 200 zł; z Zachodniej 200 zł; z Piłsudskiego – 200 zł; z Kopernika 200 zł; ; 3Maja bl. 5 -340 zł; – 200 zł; 150 zł; z Niepodległości bl. 17 – 100 zł; i 300 zł; z bl. 15 – 200 ; z Pułaskiego 200 zł.; z Proćwina z ul. Koneckiej – 300 zł.; z Warszawy – 100 zł.

Polecamy czasopismo: „Gość Niedzielny” wydanie świąteczne i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

Podajemy również numer konta parafialnego gdzie można wpłacać datki na bieżące wydatki Parafii i spłatę należności firmie brukarskiej za wykonane prace
39 1240 5006 1111 0010 5955 7279
Bank Pekao S.A. Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Odkupiciela ul. Gimnazjalna 14; 26-200 Końskie