Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy 07.06.2020

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci kl. IV przeżywają rocznicę Komunii św. Po sumie adoracja i spotkanie grup modlitewnych. Nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św. popołudniowej ok. 16.45 Serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w tygodniu bezpośrednio po Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00
Jutro (w poniedziałek) wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.

W czwartek doroczna Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.45 wyruszymy w procesji do 4 ołtarzy. Ołtarze będą usytuowane na placu kościelnym (Jest prośba ze strony Policji) – Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne prosimy o uczestnictwo w maskach ochronnych i zachowanie odstępów min. 0,5 m  pomiędzy osobami.
Prosimy  o nieparkowanie aut na trasie procesji i przed kościołem.
O przygotowanie ołtarzy prosimy przedstawicieli wspólnot: Członków KŻR, Czcicieli Najdroższej Krwi Pana Jezusa; Wspólnoty Charyzmatyczne, Strażaków z OSP z Proćwin, Służbę liturgiczną, kandydatów do bierzmowania;

Moi drodzy chcemy, żeby te ołtarze były również przystrojone kwiatami nie tylko na tę chwilę procesji ale żeby te kwiaty zostały potem w kościele i żeby tworzyły również piękny wystrój dlatego proponujemy i prosimy o zakup lub sfinansowanie doniczkowych białych i różowych Hortensji. Taki kwiat kosztuje 40 zł. i jeżeli ktoś chce ofiarować taki kwiat samemu lub wspólnie z inną osobą to bardzo prosimy. Dla ułatwienia zlecimy jednej osobie zakup tych kwiatów. Ponieważ nie ma wiele czasu o taką deklarację prosimy już dzisiaj jeżeli ktoś w ten sposób chce mieć także swój udział w Uwielbieniu Jezusa Eucharystycznego, które będzie miało miejsce w dniu Bożego Ciała.
W piątek liturgiczne wspomnienie Bł. Męczenników Radomskich (Kazimierza Grelewskiego, Stefana Grelewskiegio, Franciszka Rosłańca, Bolesława Strzeleckiego, Kazimierza Sykurskiego) i Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła Katedralnego w Radomi. 
W sobotę Św. Antoniego z Padwy.

W przyszła niedzielę podczas Mszy św. nie będzie kazań ale swoje świadectwo życia z Jezusem złoży człowiek świecki – Marek, który przyjedzie do na s z Lublina.
Po Mszy św. popołudniowej i Nabożeństwie do NSPJ Nabożeństwo Uwielbienia i modlitwa uzdrowienia.

W związku z prośbami Rodziców dzieci, które w tym roku miały iść do Komunii św. Uroczystości Pierwszokomunijne będą w dwóch terminach: 21 czerwca podczas Mszy św. o godz. 9.45 i  20 września również o godz.: 9.45

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. Rozmowa z Przewodniczą`cym Episkopatu Polski abp Stanisławem Gondeckim na temat perspektyw pogłębienia wiary w dobie pandemii; refleksja nad modelem prezydentury w Polsce.

Na potrzeby naszej Parafii wpłynęły ofiary indywidualne  z ul. Zachodniej – 200 zł; Niepodległości bl.13 – 100 zł i bl. 15 – 200 zł; z Piłsudskiego 2 os – po 200 zł; Podziękowanie również za osobistą pomoc kieruję do p. Andrzeja Kozińskiego z ul. Piłsudskiego. Wszystkim darczyńcom składamy. Bóg zapłać.

Podajemy również numer konta parafialnego gdzie można wpłacać datki na bieżące wydatki Parafii i spłatę należności firmie brukarskiej za wykonane prace:
39 1240 5006 1111 0010 5955 7279
Bank Pekao S.A. Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Odkupiciela ul. Gimnazjalna 14; 26-200 Końskie