Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

21.11.2021 r XXX Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

W dniu dzisiejszym w naszej Parafii po Mszach św. zbieramy ofiary na pomoc Kościołowi w Potrzebie. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary na utrzymanie kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu w Jedlni Kościelnej-Poświętne. Ks. Sł. Płusa przekazał podziękowanie i informację, że na wskazany cel została zebrana kwota.

Zachęcamy do modlitwy  za dusze czyśćcowe. Warunki odpustu możemy wypełnić przez wszystkie kolejne dni miesiąca listopada.

Jutro wspomnienie Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej.
w środę Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. 
Za tydzień I Niedziela Adwentu. Adwent – czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, które są wspomnieniem przyjścia Syna Bożego do ludzi. Jezusa niesie nam Maryja dlatego na mocy specjalnego zezwolenia codziennie (poza niedzielami i uroczystościami) w okresie adwentu będzie sprawowana Msza św. wotywna o NMP zwana Roratnią. W naszym kościele Roraty będą po południu  o godz. 17.00

W najbliższym tygodniu (od jutra do niedzieli) po Mszach św. popołudniowych zapraszamy na codzienną modlitwę Różańcową w intencji Ojczyzny. 

30 listopada (wtorek) o godz. 18.00 spotkanie Rodziców i Dzieci Pierwszokomunijnych. 5 grudnia (niedziela) o godz. 11.00 poświęcenie medalików Niepokalanej  dla Dzieci z klas 3.

Po Mszy św. można zakupić świece Dzieła Pomocy Dzieciom na stół wigilijny.

W zakrystii przyjmujemy w dalszym ciągu na wypominki – Modlitwę całoroczną, półroczną  za naszych zmarłych, lub wypominki jednorazowe.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy parafiankę z ul. Gimnazjalnej ś.p. Joannę Swat; Zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu a bliskim składamy wyrazy współczucia.

Zachęcamy  do nabycia kolejnego numeru „Gościa Niedzielnego”, który zawiera film dokumentany o losach ks. Jana Machy w dniu wczorajszym wyniesionym  na ołtarze.  A dla dzieci „ Mały Gość Niedzielny”.

Dziękujemy bardzo serdecznie  Państwu Sławomirze i Witoldowi Szproch za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu „Balu Andrzejkowego” dla młodzieży.
Również dziękujemy za ofiary materialne na rzecz naszego Kościoła: z ul. Gimnazjalnej – 100 zł;  z Traugutta – 100; Ofiary przelewowe będą wskazane za tydzień. Wszystkim składamy Bóg zapłać!.

Pielgrzymka do Medjugorie: 28 .12.2021 r.  – 03. 01. 2022 r. (550zł+150 eu) t.697545994   

Konto parafii gdzie można wpłacać datki materialne:

39 1240 5006 1111 0010 5955 7279

Bank Pekao S.A. Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Odkupiciela ul. Gimnazjalna 14;