Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 31 grudnia 2023

W dzisiejszą ostatnią niedzielę Roku kalendarzowego po Mszy świętej popołudniowej odbędzie się nabożeństwo dziękczynne za łaski otrzymane w minionym Roku. Po Nabożeństwie Adoracja, która potrwa do godz. 20.00 Serdecznie zapraszamy.

Jutro 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – porządek Mszy świętych świąteczny. Obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Pod grzechem ciężkim.

Wizytę duszpasterską – tradycyjną kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku od
2 stycznia od godz. 9.00 w Proćwinie 3 księży. (1 od strony Zastawnej 2-gi od str. Jeżowa, 3-ci od ul. Koneckiej.)
3 stycznia – od. godz. 9.00 Jeżów 3 księży od ok. 12 tej – Gracuch 3 księży
4 stycznia – od godz. 9.00 – Nałęczów 3 księży
po południu od godz. 14.00 ul. Krakowska 3 księży.
5 stycznia –od godz. 9.00 ul Kazanowska (od ronda w kierunku ul. Krakowskiej), Kielecka (od ronda), ul. Polna od strony ul. Kieleckiej. Od godz. 12.30 ul. PCK – 1 ksiądz; i ul. Żeromskiego 2 księży od numerów początkowych, 3 ci ksiądz dołączy od numerów końcowych gdy ukończy ul. PCK ( skończy o 15.45)
8 stycznia (poniedziałek po przyszłej niedzieli) kolęda od godz. 9.00
ul. Kopernika od numerów końcowych czyli od strony ul. PCK- 2 księży ; ul. Konopnickiej 1 ksiądz,( początek od ul. Hubala a od ok. 11 -tej – ul. Mickewicza od numerów końcowych (od strony ul. PCK)

UWAGA: Ze względu na kolędę sprawy kancelaryjne załatwiamy po Mszy św. porannej lub wieczornej.

W sobotę 6.01 – Uroczystość Objawienia Pańskiego.
Msze św. o godz. 8.00; 9.45; 11.00; i 16.00 . (Nie będzie Mszy św. o godz. 12.15) Jest to dzień modlitwy za misje a dzieło misyjne wspieramy również ofiarami złożonymi na tacę. Po Mszach św. błogosławimy: kredę, kadzidło i wodę. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.00 (czyli o 11.45) wychodzimy z korowodem do Par. Św. Mikołaja. Na plac przed kościołem – na nasz konecki Rynek dojdziemy o godz. : 12.15.
Naszym kolorem jest zieleń; prosimy o elementy stroju w tym kolorze i oczywiście zapraszamy do korowodu, który jest świadectwem naszej wiary i miłości do Jezusa.

W tym tygodniu wypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca: modlitwa o powołania, kapłańskie i misyjne. W I piątek miesiąca od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi i Msza św. o NSPJ
W I sobotę o godz. 7.00 Msza św. Wynagradzająca za zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu NMP, Różaniec i medytacja podczas adoracji.