Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

18.07.2021 r. XVI Niedziela Zwykła

Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii i okolicy a są tutaj z nami życzymy fizycznego odpoczynku , duchowego umocnienia i pięknej pogody. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa nad wodą i w podróży.

Nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. popołudniową. W czwartek – święto św. Marii Magdaleny; W piątek –  święto św. Brygidy zakonnicy; w sobotę  – św. Kingi dz,

W przyszłą niedzielę 25 lipca : ogłoszony przez Stolicę Ap.: Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

Również w przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać  Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i  nawałnicach  w Europie. Będą zbierane fundusze do puszek, które trafią do poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.  

Polecamy kolejny numer czasopisma  „Gość Niedzielny”.

W naszej parafii systematycznie śpieszymy z pomocą do potrzebujących. Puszka św. Antoniego to chleb – potrzeby bieżące dla biednych. W tym tygodniu wyjąłem ostatnie sto zł, aby wspomóc p. Marka. Bardzo biednie żyje, na wózku inwalidzkim,  ma trudną historię życia; ok. 300 zł zasiłku; Jedyna córka sama bezradna próbuje pomóc tacie ale tez nie ma żadnych środków. Dzisiaj to co tam wrzucicie zostanie w całości przekazane tej osobie. Z góry serdeczne Bóg zapłać.

Tradycyjnie w sierpniu zachęcamy do podjęcia abstynencji i wstrzemięźliwości od spożywania napojów alkoholowych.

W Dniach od 31.07 –  07.08 2021 organizowana jest z Końskich i Radomia Pielgrzymka do Medjugorie na doroczny 32 Festiwal Młodych.  Koszt: 550 zł +150 eu.  Zapisy u Konrada i Laury  +48 697545994

Osoby, które chciałyby pielgrzymować na Jasną Górę (namioty)  mogą zapisywać się w kancelarii parafii św. Mikołaja od 2 sierpnia. 

Dziękuję za ofiarowany piasek  p. Dariuszowi Pisarskiemu ze Spacerowej, za pomoc Janowi Kołodziejczykowi z ul. Gimnazjalnej. Dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby naszej Parafii . m. inn. z ul. Gimnazjalnej– 100 zł;, 200 zł;  z Niepodległości bl. 13 – 100 zł; z Krakowskiej 100 zł. 
Wszystkim z serca dziękujemy. Bóg zapłać. 

Uwaga: Msza św. + Helenę Kuleta zostanie odprawiona w sobotę o godz. 17.00

Podajemy również numer konta parafialnego gdzie można wpłacać datki na bieżące wydatki Parafii i spłatę należności firmie brukarskiej za wykonane prace: 39 1240 5006 1111 0010 5955 7279

Parafia Rzymskokatolicka Chrystusa Odkupiciela ul. Gimnazjalna 14; 26-200 Końskie